4 اشتباه رایج هنگام بازسازی ساختمان و نکات مهم برای جلوگیری از این اشتباهات

اشتباهات رایجی که هنگام بازسازی ساختمان مرتکب میشویم و نکاتی برای جلوگیری از این اشتباهات که باید بدانیم !!!! حتما این مقاله را تا انتها بخوانید

 

بازسازی ساختمان کار سخت و پیچیده ای است و به آسانی می تواند به مساله ای پیچیده و پرهزینه تبدیل شود. اما هیچ جای نگرانی نیست. ما در گروه معماری دکورساز پیش شما هستیم تا به شما برای انجام این کار کمک کنیم .
در زیر ما چهار مورد از رایج ترین اشتباهات بازسازی ساختمان را ذکر کرده ایم و راهنمایی های لازم برای جلوگیری از انجام این اشتباهات و رفع این اشتباهات را به شما خواهیم گفت . این مقاله را تا اخر بخوانید تا یاد بگیرید چه کارهایی می توانید انجام دهید تا بتوانید بازسازی ساختمان خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

 
 
بازسازی ساختمان
 

اشتباه شماره 1 : تغییر مداوم فضای ساختمان و بازسازی ساختمان بیش از حد و به صورت مداوم و پشت سر هم

وسواس و سختگیری بیش از حد در مورد دکوراسیون منزل و نحوه دکوراسیون داخلی منزل یکی از اشتباهات رایج برای بازسازی ساختمان است . این یکی از رایج ترین اشتباهات صاحب خانه های جدید است که یک فضای جدید میخواهند که از ابتدا تزئیین شده باشد و بدون هیچ عیب و نقصی باشد. این امر سبب می شود که کارهای پروژه بازسازی ساختمان دوبرابر شود و بعضا بازسازی ساختمان 3 برابر بیشتر از حد معمول طول میکشد. به این صورت قبل از اینکه شما بدانید تمام فضاهای خانه با یکدیگر در حال نزاع و ناهماهنگی میشوند و این امر به جای اینکه باعث رضایت در کار شود منجر به نا امیدی ، اشک و حسرت میشود چون که تغییر فضای خانه یک کار بی پایان است و در صورت سختگیری بیش از حد ، رضایت کامل از فضای خانه حاصل نمی شود.
خوشبختانه رفع این مشکل یک راه حل آسان دارد. به جای اینکه مدام تلاش کنید و پروژه های متعدد نوسازی و بازسازی ساختمان انجام دهید بهتر است یکبار به صورت درست در مورد فضای ساختمان خود به یک جمع بندی کامل برسید . واقعیت این است که بازسازی ساختمان یک امر استرس زا است و تمرکز درست قبل از شروع بازسازی و اینکه بدانیم دقیقا از بازسازی ساختمان چه چیزی میخواهیم و دوست داریم فضای ساختمان ما بعد از بازسازی به شکلی در بیاید باعث می شود انرژی خود را به درستی صرف کنیم و بودجه بیهوده ای را صرف کارهای غیر ضروری نکنیم.

 
بازسازی خانه
 

اشتباه شماره 2 : انجام بازسازی ساختمان بدون تجربه و خودسرانه و نسپردن بازسازی ساختمان به افراد متخصص

بازسازی گران است ، بارها پیش می آید که زن و شوهر برای هزینه نکردن به منظور بازسازی ساختمان خودشان این کار را انجام می دهند و به سراغ متخصصان این کار نمی روند . اگر به خاطر هزینه یک پیمانکار حرفه ای استخدام نکنید در حین کار به دلیل تخصص نداشتن در این کار مجبور می شوید هزینه های به مراتب بیشتری را برای بازسازی منزل خود انجام دهید.
آیا شما تا به حال پروژه های بازسازی خانه های بزرگ را پیش از این انجام داده اید ؟ آیا شما خود را یک پیمانکار متخصص می دانید ؟ آیا دانش مورد نیاز برای انجام کارهای برق و لوله کشی و این قبیل مسائل را دارید ؟ اگر جواب شما به این سوالات خیر است ، بهتر است خیلی سریع به نفع خود عمل کنید و برای جلوگیری از یک فاجعه بزرگ و غیرقابل جبران یک تیم حرفه ای و متخصص را برای این کار استخدام کنید.

 
بازسازی منزل
 

اشتباه شماره 3 : این اشتباه که کمترین قیمت پیشنهادی را انتخاب کنید!!

مطمئنا هیچ ارزانی بی حکمت نیست و به قول قدیمی ها هرچه قدر پول بدهیم آش میخوریم . هنگامی که تصمیم به بازسازی ساختمان به کمک افراد حرفه ای میگیرید یکی از اولین مواردی که باید انجام دهید جمع آوری چندین تخمین قیمت از چندین پیمانکار معتبر است. هنگامی که قیمت های مختلف را از چندین پیمانکار میگیرید این می تواند برای شما وسوسه انگیز باشد که کمترین هزینه را بپردازید ولی این نکته را توجه داشته باشید که ارزانی بدون دلیل نیست و این پیشنهاد ارزان شاید به دلیل انجام ندادن برخی از خدمات و کم گذاشتن برای انجام کار باشد و کاری خوب و با کیفیت را به شما تحویل ندهند.
برای اینکه یک قیمت رایج و یک هزینه متعارف را براورد کنید از چندین پیمانکار معتبر قیمت بگیرید ، اگر رنج قیمتی این پیمانکاران به هم نزدیک باشد و یک قیمت به طور تقریبی حاصل شود ، احتمالا هزینه واقعی همان است . دی این حالت شما می توانید پیمانکاری را که به نظر خود مناسب تر است و با او احساس راحتی بیشتری میکنید را می توانید انتخاب کنید و کار خود را به او بسپارید.

 
اشتباهات بازسازی ساختمان
 

اشتباه شماره 4 : نادیده گرفتن چیزهایی که پیش بینی نشده است!!!

متاسفانه بازسازی ساختمان و تعمیرات به ندرت بر اساس برنامه انجام می شود. اخرین چیزی که هرکس می خواهد این است که با یک هزینه و یا کار غیر منتظره به یک پروژه ضربه بزند ولی این کار غیر ممکن نیست و بعضا در پروژه ها پیش می آید و این امر یک کار عمدی نیست. بهترین کاری که میتوانید بکنید این است که این را بدانید که معمولا در بازسازی ساختمان از این قبیل اتفاقات می افتد و باید شما از قبل این آمادگی را داشته باشید و اقدامات لازم را انجام داده باشید.
شما میتوانید این کار را با بسط دادن بودجه و جدول زمانی خود از ابتدا انجام دهید. چیزی که عرف است نشان می دهد که شما باید 10 تا 15 درصد اضافی از بودجه مد نظر خود را برای وقایع و یا هزینه های غیر منتظره کنار بگذارید . همینطور اگرچه پیمانکار شما زمان رسمی انجام پروژه را به شما اعلام میکند ولی شما باید حداقل دوهفته زمان را برای مسائلی که ممکن است کار را کمی به تاخیر بیندازد در نظر بگیرید و به این موضوع توجه داشته باشید.
آیا شما تجربه ای در زمینه اشتباهات بازسازی داشته اید ؟ آیا شما راهنمایی هایی در این زمینه دارید که ما در گروه معماری دکورساز به آنها اشاره نکردیم ؟ خوشحال میشویم تجربیات و راهنمایی های خود را با در قسمت نظرات در میان بگذارید و تجربیات خود را با دیگر مخاطبان و خوانندگان این مقاله به اشتراک بگذارید.

 

گروه معماری دکورساز با داشتن سالها تجربه و سابقه در زمینه بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی و ساخت و اجرای انواع دیوار کاذب و سقف کاذب آمادگی اجرای انواع پروژه های بازسازی ساختمان را با کادری حرفه ای و تخصصی در سراسر کشور داراست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بازسازی ساختمان و قیمت ها می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید و از مشاوره همکاران ما در گروه معماری دکورساز بهره ببرید.
021-22862675 – 021-88662417
09120921430 – 09122206832
گروه معماری دکورساز