جولای 4, 2020

دلیل چاق شدن بعد از ازدواج در خانوما و راه جلوگیری از اون 

 

بیشتر خانوما در سال اول ازدواج چاق می شن. این چاق شدن روی جذابیت ظاهری اثرات زیادی می ذاره. دلیل چاق شدن بعد از ازدواج چیه؟ به چه دلیل بعد از اینکه عروس خانوم وارد خونه بخت شد، سروکله چربیا پیدا می شه؟ چاق شدن بعد از ازدواج، به ویژه در خانوما، خیلی رایجه؛ طوری که ترتیب مقاطع عاطفی رو در زندگی تغییر داده: عاشق شدن، ازدواج، چاقی.

ازدواج

یکی از بدترین جنبه های چاق شدن بعد از ازدواج اینه که طرف مقابل احساس می کنه، شما دیگر واسه رابطه ارزش زیادی قائل نیستین و با رسیدگی نکردن به ظاهر و افزایش وزن، این پیام بد رو تلویحا منتقل می کنین. اما واقعا دلیل چاق شدن بعد از ازدواج چیه؟

 

۱. رژیمای قبل از ازدواج

عروس خانومای محترم معمولا در زمان نامزدی بسیار خوش اندام و متناسب به نظر می رسن؛ طوری که در روز ازدواج با خانمی طرف هستیم که حتی ۱ گرم اضافه وزن نداره. این دوستان معمولا با رژیمای غذایی خیلی سرسخت و شمارش کالریایی که روزانه از حد ۱۰۰۰ کالری تجاوز نمی کنه اینجور می شن و ساعتا ورزش هوازی هم به کاهش وزن سریع اونا بیشتر و بیشتر کمک می کنه.

اگه با روشای فوری و تمرینات سخت وزن از دست بدین، پس از اینکه به وزن ایده آل رسیدین و دیگر این روش رو ادامه ندادید، دچار افزایش وزن میشید. سوخت وساز بدن دچار دست کاریایی می شه که در بلندمدت تناسب اندام رو بر هم می زنه. پس اگه در آستانه ازدواج هستین، دست به کار بشین و با رژیمایی آهسته و پیوسته وزن خود رو تغییر بدین تا این تغییر، دووم و موندگاری بیشتری داشته باشن.

۲. خوردن وعدهای غذایی حجیم

اگه دقیق تر به دلیل چاق شدن بعد از ازدواج بدیم، باید گفت که بانوان محترم در غذا خوردن از همسر گرامی الگوبرداری می کنن. آقایان معمولا بیشتر از خانوما غذا می خورن. بعد از ازدواج زن و شوهرا بیشتر اوقاتی که باهم می گذرونن، جمع به آشپزی در کنار هم یا رفتن به رستوران و در کل کارایی می شه که محوریت اونا غذا و خوردنه.

شاید شمام متوجه زوجایی شده باشین که سعی اونا واسه نزدیکی بیش ازحد به همدیگه آدم رو کفری می کنه. یکی از کارای بد و اعصاب خرد کن این زن و شوهرا تسهیم بشقاب غذاست که آخرش دود این کار به چشم خودشون و بیشتر خانوما میره، چون آقایان مقدار بیشتری غذا می خورن و خانوما هم باید اونا همراهی می کنن.

پس اگه در زمان شیرین نامزدی هستین یا تازه ازدواج کردین، حواس تون رو حسابی جمع کنین. یادتون باشه پابه پای هم غذا خوردن تنها راه بیان علاقه به همسر و تفاهم نیس. اگه قراره در رستوران غذا بخورین، قبل از خروج از منزل سعی کنین کمی خود رو سیر کنین تا در اونجا زیاده روی نکنین.

۳. اصرار به صرف غذا در کنار همدیگه

زوجایی که تازه ازدواج کردن، مایل هستن که هر کاری رو کنار هم بکننن. مثلا خانوما کمتر حاضر می شن بدون همسرشان غذا بخورند. پس در طول روز خود رو گرسنه نگه می دارن تا با همسر غذا بخورند. این کار هم دوباره به ضرر عروس تموم می شه، چون مراحل غذا خوردن آقایان کمی متفاوته. مثلا اونا غذا رو کمتر می جوند و در طول روز هم کمتر به خوردن تنقلات میل دارن. این فرق باعث می شه، خانوما در کنار همسرشان زیادتر غذا بخورند و درنتیجه اضافه وزن پیدا کنن.

تازه عروس گرامی یادتون باشه که در طول روزمیان وعدهای مغذی مثل ماست یا میوه هایی چون موز استفاده کنین و سر میز غذا از شمارش کالریا غافل نشید.

۴. کم تحرکی و محدود شدن در آشیانه عشق

زوجایی که تازه ازدواج کردن، معمولا کم جنب و جوش تر از گذشته می شن. شما وقتی مجرد هستین، بیشتر به برنامه های بیرون از خونه فکر می کنین. با دوستان تون قرارهای مختلف می ذارین، بیشتر به باشگاه و استخر و… می روید، اما پس از ازدواج، دو کبوتر عاشق ترجیح میدن تا در کنار هم اوقات شون رو بذارن و در بیشتر موارد هم از خونه خارج نمی شن.

این بی تحرکی و محدود شدن به تخت و مبلِ جلویِ تلویزیون شما رو چاق می کنن. زوجای جوون باید واسه گذراندن اوقات فراغت در کنار همدیگه به فکر فعالیتای پرتحرکی مثل قدم زدن، ورزش کردن در کنار هم و… باشن.

۵. احساس راحتی بیشتر از حد

در آخر، دیگر دلیل چاق شدن بعد از ازدواج رو روشن میگیم. شاید شما این دلیل رو قبول نداشته باشین اما واقعیت محضه. بیشتر افراد پس از اینکه قلب طرف مقابل رو تصرف کردن، لزومی نمی بینن که مثل سابق به خود رسیدگی کنن و به زیبایی و تناسب اندام و ظاهرشون توجه نشون بدن.

بی تفاوتی و اهمیت ندادن به ظاهر باعث می شه که دو طرف نسبت به هم احساس سردی کنن و این طور فکر کنن که روابط شون دیگر مثل گذشته پرانرژی و گرما نیس. اینجور سردی در رابطه زندگی مشترک رو با خطر روبرو می کنه.

هیچوقت اجازه ندین که خیال راحت تون بعد از ازدواج باعث چاقی و رسیدگی نکردن به سر و وضع تون بشه. این بی خیالی در درجه اول توهین به خودتون و بعد بی احترامی به یارتانه. شما در همه شرایط، چه تأهل و چه زمان مجردی، باید همیشه به سلامتی و حفظ زیبایی ظاهرتون اهمیت بدین. پس در برنامه ریزی هاتون حتما به انجام تمرینات ورزشی یا رفتن به باشگاه فکر کنین.

برنامه-ریزی