بررسی باتری ایفون 5

باتری گوشی موبایل اپل apple 5 اصل دارای ظرفیت 1440 میلی آمپر ساعتی(5.45 wh) باتری ایفون 5 از نوع لیتیوم پلیمری می باشد. در شبکه ی G 2 و 3G تا 255 ساعت در حالت آماده به کار دوام می آورد. با خرید باطری اصلی برای گوشی خود بهترین بهره وری را برای آن فراهم آورید.

تست زمان مکالمه
زمان مکالمه در آیفون 5 کاملا چشمگیر بود که توانسته بود 8 ساعت و 42 دقیقه دوام بیاورد که اگرچه از صدر جدول خیلی فاصله دارد اما با این وجود نتیجه ی بسیار خوبی است. اطلاعات رسمی برای باتری اپل 5 در مکالمه 8 ساعت دوام پیش شده است و ما کاملا از نتیجه ی به دست آمده در تست مان شگفت زده شدیم.
 
 
 
 
طول عمر باتری
در پشت آیفون یک باتری 1440 میلی آمپر ساعتی غیرقابل دسترس برای کاربر وجود دارد. این بدین معناست که در صورت بروز مشکل برای باتری آیفون شما، حتما می‌بایست به یکی از مراکز تخصصی باتری مراجعه کنید   البته اموزش تصویری تعویض باتری هم  وجود دارد که با دیدن آن و کمی دقت می توانید باتری ایفون 5 خود را تعویض کنید اما با وجود اینکه باتری آیفون 5 نسبت به اکثر رقبای اندرویدیش کوچک‌تر و کم ظرفیت‌تر است اما باز هم طول عمر باتری این تلفن بسیار مناسب است.
همچنین با وجود اینکه ضخامت آیفون 5 نسبت به نسل قبلی باریک‌تر شده و صفحه نمایش آن نیز بزرگ‌تر گردیده است، اما طول عمر باتری آن بهتر از گذشته است. آیفون 5 در آزمایش پخش پشت سر هم ویدیو در زمانی که شدت روشنایی نور نمایشگر روی 50 درصد تنظیم شده بود و شبکه Wi Fi نیز خاموش بود، نزدیک به 10 ساعت دوام آورد. این تلفن در استفاده وب گردی حدود 9:30 ساعت دوام می‌آورد.