تبلیغات گوگل

امروزه شاید بسیاری از کاربران و کسب و کارهای ایرانی اطلاعات خاصی در مورد مزایای استفاده از تبلیغات گوگل نداشته باشند اما تبلیغات گوگل می تواند بسیاری از کاربرانی را که به دنبال محصول و یا کلید واژه خاصی هستند را به سمت وب سایت شما هدایت کند. در واقع در حال حاضر تبلیغات گوگل یکی از بهترین نوع تبلیغات محسوب می شود و می تواند به طرز باورنکردنی به رشد وب سایت شما کمک کند.

تبلیغات در گوگل ادوردز چیست ؟

تبلیغات گوگل ادوردز ، برنامه انلاین تبلیغاتی شرکت گوگل می باشد که به صاحبان کسب و کارها و وب مسترها اجازه می دهد تا با ساخت و ایجاد تبلیغات هدفمند ، به مخاطبانی که به محصولات و یا خدمات کسب و کارها علاقه مند هستند ، دست یابند. تبلیغات گوگل به صورت پرداخت هزینه برای هر کلیک هستند که می تواند برای کسب و کارهایی که بودجه محدودی دارند هم مناسب باشد ، بنابراین بازدهی تبلیغات در گوگل بسیار بالاتر از تبلیغات معمولی در سطح اینترنت می باشد.

از آنجایی که متدها و شیوه ها و استراتژی های تبلیغاتی مختلفی در سطح اینترنت وجود دارد ، تشخیص بهترین روش برای تبلیغات می تواند یکی از چالش های بزرگ وب مسترها و صاحبان کسب و کارها محسوب شود ، به خصوص که امروزه اینفلوئنسرها هم در این عرصه وارد شده اند و بدون اینکه دلیل خاصی در مورد تبلیغات مختلف بیان کنند به تشویق کاربران برای سرمایه گذاری در کسب و کارهای اسپانسرهای خود می پردازند. این دلایل باعث شده است که کسب و کارها و در واقع صاحبان برند  سردرگمی در انتخاب پلتفرم مناسب تبلیغاتی برای کسب و کار خود شوند.

تعرفه تبلیغات در گوگل

تعرفه تبلیغات در گوگل به دلایل مختلف و شرایط های کاری مختلفی وابسته می باشد ، برای مثال در زمینه های کاری که رقابت در آن ها شدیدتر می باشد ، طبیعتا مقدار هزینه ایی که گوگل برای هر کلیک کاربران خود از صاحبان کسب و کارها دریافت می کند هم بیشتر خواهد بود. یکی از زمینه های کاری که معمولا رقابت نسبتا شدیدی وجود دارد ، صنعت پوشاک و مدلینگ می باشد که برای هر کلیک گوگل به طور متوسط از دو دلار تا هفت دلار دریافت می کند. تعرفه تبلیغات در گوگل به طور متوسط و میانگین از حدود 80 سنت آغاز می شود تا 7 یا 8 دلار هم می رسد ، اما همانطور که اشاره کردیم صاحبان وب سایت ها از تبلیغات خود اطمینان کافی خواهند داشت که برای هر کلیک کاربر هزینه می پردازند و بر خلاف سایر انواع تبلیغات که صاحب کسب و کار باید هزینه ثابتی پرداخت کند.

منبع : cyberg social media growth services

تبلیغات کلیکی ارزان گوگل

همانطور که اشاره کردیم ، هزینه تبلیغات گوگل می تواند متناسب با عوامل مختلف ، متغییر باشد ، به همین دلیل اگر کسب و کار شما رقابت نسبتا شدیدی نداشته باشد و یا کلیدواژه انتخابی شما برای تبلیغات ، محبوبیت خیلی زیادی نداشته باشد می توانید شاهد تبلیغات کلیکی ارزان گوگل باشید که هزینه آن شاید به 2 دلار هم نرسد. تبلیغات کلیکی گوگل در مقایسه با تبلیغات دیگر از مزایای مختلفی برخوردار می باشد و یکی از مهمترین مزیت های آن ، نسبتا ارزان بودن تبلیغات گوگل می باشد. تبلیغات معمولی که در اینترنت شاهد ان ها هستیم ، صاحبان کسب و کارها باید هزینه ثابتی را برای مدت مشخصی پرداخت کنند و این هزینه هیچ ربطی به میزان استقبال از تبلیغات شما نخواهد داشت ، به این معنی که چه تبلیغات شما صد کلیک داشته باشد و یا چه یک کلیک ، شما باید هزینه ثابتی را پرداخت کنید ، اما تبلیغات گوگل بر خلاف این نوع از تبلیغات بسیار پویا هستند و اگر کاربران صد کلیک بر روی تبلیغات شما کرده باشند ، شما به عنوان صاحب کسب و کار و تبلیغات تنها هزینه همان صد کلیک را پرداخت خواهید ، نه هزینه ایی بیشتر و نه کمتر !

نحوه استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل

قبل از استفاده از تبلیغات گوگل ، پیشنهاد می کنیم که ابتدا با متخصص تبلیغات و بازاریابی دیجیتال صحبت کنید و با استراتژی خاصی از تبلیغات گوگل استفاده کنید ، چرا که کسب و کارهای بسیاری در دنیای امروزی وجود دارند که بی گدار به آب می زنند و شاهد شکست در کمپین های تبلیغاتی خود می شوند ! برای استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل باید از قبل استراتژی مناسب و اختصاصی کسب و کار خود را داشته باشید تا به مرور زمان بتوانید شاهد موفقیت و رونق کسب و کار خود باشید.

تبلیغات گوگل

روند پیشرفت در تبلیغات گوگل

 پیشرفت در تبلیغات کلیکی گوگل شاید در ابتدا چندان محسوس نباشد و همین موضوع باعث می شود که بسیاری از مشاغل از تبلیغات در گوگل نا امید شوند و به دنبال سایر روش های تبلیغاتی باشند ، اما باید به این موضوع اشاره کنیم که اگر با استراتژی مناسب تبلیغات و کمپین های تبلیغاتی در گوگل داشته باشید می توانید در مدت زمان کمتری نسبت به سایر انواع تبلیغات در کسب و کار خود موفق شوید و از آنجایی هم که تنها برای کلیک های کاربران هزینه می پردازید می توانید شاهد صرفه جویی در بودجه خود باشید.

روشهای بازاریابی و تبلیغات شرکت گوگل

گوگل برای بازاریابی و تبلیغات خود از ویزگی ها و عوامل مختلفی بهره می برد. برای مثال این گزینه برای صاحبان کسب و کارها وجود دارد که بتوانند مشخص کنند که دقیقا چه افرادی تبلیغات آن ها را ببینند و چه افرادی نبینند ، به این متدها ، متدهای هدف گفته می شود که اجازه شخصی سازی بالایی به صاحبان کسب و کارها می دهد و می توانند حتی چندین متد هدف برای کلیدواژه های مختلف مشخص کنند. علاوه بر این ها در هنگام ایجاد تبلیغات و حتی بعد از ایجاد تبلیغات می توانید گزینه های نسبتا زیادی را برای تبلیغات خود در نظر بگیرید.

تبلیغات گوگل مانند تبلیغات فیسبوک به صاحبان کسب و کارها اجازه و در واقع دسترسی شخصی سازی زیادی می دهد ، برای مثال می توان مشخص کرد که دقیقا این تبلیغات برای چه رده سنی و یا برای چه محدوده ایی به نمایش گذاشته شود. این توانایی شخصی سازی کمپین های تبلیغاتی می تواند ازادی عمل نسبتا متفاوتی را برای مشاغل ایجاد کند تا بتوانند بیشترین بهره وری از تبلیغات خود را داشته باشند.

تبلیغات رایگان در گوگل

برای داشتن تبلیغات رایگان در گوگل راه های متفاوتی وجود دارد و می توان تا حدی از این روش ها استفاده کرد و شاهد رشد کسب و کار بود اما قطعا این روش ها نمی تواند جایگزینی برای تبلیغات کلیکی گوگل باشد ، اما می تواند ترافیک ورودی به وب سایت شما را افزایش دهد. یکی از روش های دریافت و کسب تبلیغات رایگان در گوگل تولید محتوای یونیک و اختصاصی می باشد. گوگل هر ساعت و یا بهتر است که بگوییم دائما به دنبال مطالب جدید و یونیک در دنیای اینترنت می باشد و دائما در حال رصد مطالب می باشد. با تولید محتوای یونیک و سئو شده می توان بعد از گذشت مدت زمانی نسبتا زیاد شاهد افزایش ترافیک ورودی به وب سایت خود بود. افزایش ترافیک به وب سایت می تواند حتی چندین سال به طول بینجامد اما قطعا بر رشد کسب و کار آنلاین شما بی تاثیر نخواهد بود !

cyberg social media growth services

گوگل مپ و تبلیغات رایگان در گوگل

یکی دیگر از راه های تبلیغات رایگان در گوگل ، افزایش محبوبیت کسب و کار شما می باشد ! برای مثال اگر کسب و کار شما در نقشه گوگل ثبت شده باشد و مشتریان شما از کسب و کار شما راضی بوده باشند با دادن امتیاز به کسب و کار شما ، می توانند باعث ایجاد تبلیغات رایگان برای کسب و کار شما شوند.

استفاده از وب سایت های معتبر برای تبلیغات

علاوه بر راه هایی که برای دریافت تبلیغات رایگان در گوگل به آن ها اشاره کردیم ، راه های دیگری هم وجود دارند که می توانند به کسب و کار شما کمک کنند. یکی از راه هایی که امروزه توسط بسیاری از صاحبان وب سایت ها و کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد ، قرار دادن مطلب و محتوا در سایت های معتبر و با محبوبیت بالا می باشد. معمولا وب سایت هایی که ارزش بالایی برای گوگل دارند می توانند وب سایت هایی را که از ارزش پایین تری برخوردار هستند را با ارزش تر کنند و گوگل به این موضوع اهمیت ویژه ایی می دهد. بنابراین می توانید با استفاده از روش های گفته شده از تبلیغات رایگان در گوگل استفاده کنید و شاهد رونق کسب و کار اینترنتی خود باشید ، البته همانطور که قبلا هم اشاره کردیم ، برای رشد سریع تر در دنیای اینترنت ، استفاده از تبلیغات گوگل امری ضروری محسوب می شود.

درباره تبلیغات در گوگل google adword

مزایای استفاده از تبلیغات گوگل

یکی از مزایای بسیار آشکار استفاده از تبلیغات گوگل ، بی رقیب بودن موتور جست و جوی گوگل می باشد. امروزه شاید نام هایی مانند بینگ و یا یاهو برای سرچ کردن کمی نا آشنا به نظر برسند چرا که موتور جست و جوی گوگل تقریبا تمامی این بازار را از آن خود کرده است و در حال حاضر بی رقیب در حال ارائه خدمات جست و جو به کاربران مختلف از سراسر جهان می باشد. از آنجایی که روزانه و یا حتی به صورت لحظه ایی تعداد بسیار زیادی جست و جو در گوگل انجام می شود ، می توان از این فرصت طلایی برای کسب و کار خود استفاده کرد ، چرا که امروزه اگر کاربران و افراد مختلف جواب سوالی را ندانند قطعا به دنبال گوگل کردن آن خواهند بود.

گوگل با استفاده از برنامه تبلیغاتی خود این بستر را برای کسب و کارها فراهم کرده است تا بتوانند با ایجاد تبلیغاتی پر بازده ، کسب و کار اینترنتی خود را متحول کرده و هر لحظه نتایج آن را مشاهده کنند.

آنالیز و تحلیل بسیار دقیق تبلیغات گوگل

علاوه بر اینکه می توانید تبلیغات هدفمند با امکان شخصی سازی بالا ایجاد کنید ، می توانید تبلیغات گوگل خود را به صورت دقیق آنالیز و تحلیل کرده و نقاط قوت و ضعف تبلیغات خود را شناسایی کنید. برای موفق شدن در هر کاری معمولا باید نتایج آن کار را بررسی و انالیز کرد ، بنابراین تبلیغات گوگل هم این امکان را در اختیار صاحبان مشاغل قرار می دهند تا بتوانند در هر ساعت و زمانی نتایج تبلیغات خود را مشاهده و آن را تحلیل و آنالیز کنند. کسب و کارهای گسترش یافته معمولا این داده ها را مهمتر و حیاتی تر می دانند و با سپردن این داده ها به بازاریاب و یا دیجیتال مارکتر نتیجه ها و اطلاعات مفیدی را از آن استخراج می کنند که می تواند در ادامه کار به این شرکت ها و یا کسب و کارها کمک کند.

مناسب برای انواع بودجه

همانطور که اشاره کردیم ، برای تبلیغات کلیکی گوگل متناسب با تعداد کلیک های کاربران هزینه پرداخت می کنید و برای بسیاری از کلیدواژه ها ، نیاز به پرداخت هزینه بالایی نیست. از آنجایی که تبلیغات گوگل به نوعی مزایده ایی محسوب می شوند ، معمولا این تبلیغات می تواند بسیار ارزان و مقرون به صرفه ایجاد شود ، چرا که همانطور که اشاره کردیم ، برای بسیاری از کلید واژه ها می توان با پیشنهاد مبلغ کمتری مزایده را با پیروزی پشت سر گذاشت. بنابراین کسب و کار شما متناسب با هر مقداری از بودجه می تواند تبلیغاتی هدفمند و مقرون به صرفه داشته باشد و از این رو تبلیغات کلیکی گوگل معمولا جزو انتخاب های اول کسب و کارها و برندها برای تبلیغات هستند ، چرا که علاوه بر امکان شخصی سازی بالا ، می توانند با بودجه کمتری تبلیغات هدفمند داشته باشند.

تبلیغات گوگل ادوردز

افزایش سئو و تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل علاوه بر اینکه می توانند به صورت ارگانیک برای وب سایت شما ترافیک ورودی ایجاد کنند ، می توانند باعث افزایش سئو وب سایت شما هم شوند. افزایش و در واقع بهبود سئو می تواند تا سال ها برای وب سایت های مختلف به طول بیانجامد و در بسیاری از مواقع این افزایش سئو می تواند با شکست رو برو شود اما با تبلیغات گوگل افزایش سئو به راحتی انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *