اصول ساخت کمد دیواری شیک و جادار

در آموزش ساخت کمد دیواری کمدهای دیواری ها از جنس روکش های چوبی به طور کلی از جنس چوب ساخته شده اند و تمام موادی که در ساخت آن ها به کار رفته است با دوام و مرغوب می باشند و با توجه به امکان ایجاد کشو، قفسه، آویز و کانتر می توان نهایت استفاده را از فضا کرد. شرکت های مختلفی هستند که در این زمینه فعالیت داشته و مدل های متنوع کمد دیواری طرح چوب و یا چوب را متناسب با فضای موجود در خانه، مدل مورد پسند و میزان بودجه شما برای منزل، ادارات و … طراحی و تولید می کنند. علاوه بر این با توجه به نیاز کارفرمایان قابلیت ساخت کمد شیک در انواع طرح های سفارشی از جمله ریلی وجود دارد.

 

در آموزش ساخت کمد دیواری، کمد دیواری ها را می توان به غیراز نظرشکل و ظاهر طبق جنس چوب و باکیفیت بودن یا نبودن که در آن به کار برده شده است دسته بندی می شود. البته ناگفته نماند که کمد های طرح چوب یا ام دی اف تماما از جنس چوب و روکش چوب می باشد و در ادامه مطلب انواع مدل های آن بر اساس شیوه ساخت مورد بررسی قرار خواهد گرفت

 

 

بدنه کمد: عموما بدنه کمد دیواری ها از MDFساخته می شود که خاصیت روکش کمد با طرح های مختلفی را دارا می باشد. قاعدتا استفاده از MDF خارجی مقاوم و بادوام در ساخت کمددیواری با توجه به ویژگی های خاصی که دارد بسیار با کیفیت ترمی باشد و البته قطعا هزینه بالاتری هم دارد.

 

بنابراین حتما در زمان خرید و سفارش لازم است که درباره این موارد از فروشنده سوال بفرمایید که آیا بدنه  کمد از چه جنسی و چه برندی ساخته می شود. برای مثال تفاوت قیمت  MDFایرانی با ام دی اف خارجی در هر ورق حدود ده هزار تومان می باشد علاوه بر ساخت کمد در آموزش ساخت کمد دیواری از جنس انواع چوب از جمله بلوط ، راش و … امکان پذیر است.

 

درب کمد: در ساخت کمد دیواری برای درب آن ها تماما از چوب (طبیعی)، MDF و یا از ترکیب MDF و چوب استفاده و طراحی می شود. طبیعتا درب کمد یکی از فاکتورهای بسیار در تعیین قیمت کمدهای چوبی است. کمد از جنس تمام چوب منحصر به فرد تر و طبیعی تر می باشد و قطعا دارای قیمت بالاتری نیز می باشد. برای این که در اتاق و منزل خود یک کمد شیک با طرحی شیک درب کمد با جنس چوب بهترین انتخاب است. اما درب ام دی اف به راحتی ابزار می خورد و بهترین گزینه برای کمد های دارای رنگ پوششی می باشد.

بدیهی است این درب به زیبایی تمام چوب نیست. درب کمد با روکش چوب آموزش ساخت کمد دیواری دارای هزینه و شکل و ظاهر بسیار مناسب و زیبایی است اما متاسفانه تنها ایرادی که به درب کمد دیواری با طرح چوب وارد است این است که در طراحی محدودیت دارد چرا که درب قبل از ابزار روکش می شود. در برخی موارد که کمد روکشی انتخاب می شود، نوع روکش مثلا ( بلوط ، گردو و …) و رنگی که برای آن به کار برده می شود بر هزینه آن تاثیر گذار است یکی ازشیک ترین مدل های کمد روکشی روکش جناقی نام دارد و طبیعتا دارای هزینه بالاتری هم هست.

 

رنگ کمد : رنگ برای کمد دیواری یکی از عواملی است که آموزش ساخت کمد دیواری و در هزینه آن تاثیر می گذارد زمانی که از رنگ در کمد دیواری حرف می زنیم می خواهیم بگوییم که انواع رنگ ها و نحوه رنگ آمیزیی چگونه در آن به کار رفته است. لازم است بگوییم که رنگ هایی که در محصولات چوبی استفاده می شود معمولا تفاوتی با هم ندارند. بنابراین قیمت رنگ کمد از زیاد به کم به ترتیب زیر می باشد:

رنگ های پولیش (براق و ضدآب)، پلی اورتان (ضد آب)، پلی استر ، نیم پلی استر  و…

 

کمد دیواری اتاق خواب کوچک

انتخاب کمد دیواری برای اتاق خواب های با متراژ کم یکی از مشکلات افراد در آموزش کابینت سازی می باشد مرتب بودن لباس ها و وسایل در فضاهای کم و محدود امری مهمی است. به همین دلیل بهتر است کمدی طراحی شود که دارای طبقات مختلفی برای جای دهی لباس ها و تجهییزات باشد عمق استاندارد کمد تقریبا 60 سانتیمتر می باشد. با این حال می توان با طراحی کمد فضایی کافی را برای ساماندهی لباس ها داشته باشید.

 

کمد دیواری اتاق کودک

کمد دیواری در اتاق بچه ها، معمولا دارای شکل های کودکانه است. این کمد ها همواره دارای چندین رنگ سرزنده و شاد در آموزش کابینت سازی هستند تا حس خوب و شادی را به کودکان منتقل کنند از آن جایی که لباس کودکان کوچک است ، طراحی رگال 2 طبقه نیز امکان پذیر است قفسه بندی برای اسباب بازی ها از جمله ایده های مناسب برای ساماندهی وسایل کودکان است. از ایده های جذاب دیگر در این باره می توان به استفاده از برچسب های کودکانه بر روی کشوها نام برد این برچسب ها در واقع حاکی از محتویات داخل کشوها می باشند که البته برای کودکان هم جذابیت خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *