تحقیق درمورد امام زمان (عج) و پایان نامه

دانلود پایان نامه

 • به همه شهیدانی که به ندای «هل من ناصر ینصرنی» سید الشهداء (ع) لبیک گفته و با نثار جان شیرین خود تحت رهبری امام راحل موانع را از سر راه حق و عدالت برداشته‌اند.
  و تقدیم به همه شیفتگان ولایت و مشتاقان راه حقیقت و عدالت جویانی که والاترین امید و آرزو و شوقشان ظهور فرج عدالت گستر جهان، قائم آل محمد(ص) مهدی موعود عج الله تعالی فرجه الشریف می‌باشد و برای فراهم نمودن زمینه ظهور آن حضرت از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

  سپاسگزاری:
  حمد و سپاس خدای را که جهان و انسان را بر مبنای حکمت خود آفرید و آن گاه بر اساس صلاح و رحمت خود انسان را کرامت بخشید، سپس نعمت عقل را به او عطا کرد و به همین سبب وی را مختار و مسئول ساخت و تاج تکلیف را بر سر او نهاد تا خود مسیر کمال خویش را بجوید و بپوید و سرانجام به مقام قرب الهی نایل شود. شکر خدای را که انسان با نعمت سپاس آشنا ساخت و به دست خوبان و مقربان در گاهش به وی آموخت که : من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق.
  اکنون که به حول و قوه الهی و توجهات حضرت ولی عصر امام زمان (عج) این رساله در حال اتمام است و مراحل پایانی خود را طی می‌کند برخود لازم می‌دانم از زحمات بزرگان و استادان زیر تشکر و قدر دانی کنم.
  سپاس و تشکر از استاد فرزانه آقای دکتر محمد جواد سلمانپور که در نگارش این پایان نامه از هر گونه راهنمایی و ارشاد دریغ نفرمودند و با حوصله راهنمائیم فرمودند.
  سپاس به پیشگاه استاد مشاورم آقای دکتر مرتضی رحیمی‌ که در این راه به شایستگی مشاوره و راهنمایی فرمودند.
  همچنین به رسم ادب از همه محققان و صاحب نظران به ویژه آقای دکتر پور جواهری که همکاری صمیمانه‌ای با من داشتند و با نکته سنجیهای دلسوزانه خود به غنای علمی‌کار افزودند سپاسگزاری می‌کنم.
  و در نهایت از تمامی‌کسانی که به هر نحوی مقدمه این تحصیل را برایم فراهم آوردند سپاسگزاری دارم.

  مطلب مشابه :  وجود رابطه زوجیت و فرزندخواندگی

  فهرست مطالب
  عنوان صفحه
  چکیده 1
  مقدمه 2
  فصل اول: کلیات و مفاهیم طرح تحقیق


 • 1-1- بیان مسئله 5
  1-2- سؤالات تحقیق 6
  1-3- سابقه تحقیق 6
  1-4- فرضیه تحقیق 7
  1-5- ضرورت و اهداف تحقیق 7
  1-6- روش تحقیق 8
  فصل دوم: کلیاتی در باره عقل
  2-1- ماهیت عقل 10
  2-1-1- تعریف عقل 10
  2-1-1-1- عقل در لغت 10
  2-1-1-2- عقل در قرآن و سنت 11

  این نوشته در آموزشی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.