مقاله عصاره هیدروالکلی و شرایط محیطی

دانلود پایان نامه

– سرنگ همیلتون 10میکروگرمی
-سایر دستگاه­ها و وسائل آزمایشگاهی ویژه انجام عمل استریوتاکسی و وسایل تشریح (پنس، قیچی جراحی، تیغ و دسته اسکارپل مخصوص جراحی استریل)
– هاون چینی برای پودر­کردن
– ماده بیهوشی مخلوطی از دو ماده کتامین و زایلازین به نسبت 60 به 40

 • – دستگاه شیکر مدل(IKA MS 3D digital) ساخت امریکا( برای هموژنایز کردن بافت)
  – دستگاه سانتریفیوژ مدل(FEF 1401) با 15000rpm( برای هموژنایز کردن بافت)
  3-7.  متغیرهای تحقیق
  3-7-1. متغیرهای مستقل
  متغیر­های مستقل عبارتند است از: ورزش وعصاره هیدروالکلی گل گیاه ازگیل ژاپنی
  3-7-2. متغیر­ وابسته : سطح GDNF مخچه
  3-7-3. عوامل مداخله گر قابل کنترل
  نژاد، سن، جنس، وزن، غذا، محیط و شرایط محیطی و سیکل روشنایی و خاموشی موش­ها
  3-7-4. عوامل مداخله­گر غیر قابل کنترل
  عدم تنظیم سیکل شبانه روزی انجام تمرینات آزمودنی­ها
  انجام تمرین آزمودنی­ها به صورت اختیاری
  3-8 . دوره و زمانبندی تمرینی
  آزمودنی­هایی که در گروه تمرینی قرار داشتند به صورت 24 ساعته و تا پایان پژوهش(12 هفته) در قفس مجهز به چرخ دوار با میزان دسترسی آزاد به غذا و آب قرار داشتند (شکل 3-1). این دستگاه مجهز به کانتر می­باشد که مسافت پیموده شده در طی شبانه روز را ثبت می­نماید. هر دور چرخ دوار برابر است با 1 متر، مسافت طی شده توسط هر یک از آزمودنی­ها در راس ساعت 11 صبح هر روز توسط محقق یادداشت می­شد.
  شکل3-1. چرخ دوار

  مطلب مشابه :  منابع پایان نامه ارشد با موضوع خسارت مادی و معنوی و مسئولیت مدنی قضات

  3-9. روش و نحوه عصاره­گیری

  برای تهیه عصاره هیدروالکلی گل گیاه ازگیل ژاپنی، گلبرگ تازه گل درخت ازگیل ژاپنی با دقت از روی درخت جمع­آوری شد، سپس گلبرگ آن از دیگر مواد زائد تفکیک گردید. بعد از یک هفته که برای خشک شدن گلبرگ­ها در سایه زمان لازم بود، گلبرگ­ها با استفاده از آون کاملاً پودر شد. در مرحله بعدی مقدار 100 گرم از پودر گیاه با مخلوط آب و اتانول به نسبت(80/20)در حجم ml 600 اضافه گردید. مخلوط بدست آمده به مدت 24 ساعت به کمک دستگاه شیکر مدل KS500 با قدرت چرخش 325 دور در دقیقه قرارگرفت. در مرحله بعد مخلوط شیکر شده ابتدا با پارچه سفید با منفذ و سپس دو بار بوسیله کاغذ صافی واتمن شماره 4 فیلترگردید. محلول صاف شده وارد بالون تقطیر شد و به کمک دستگاه تبخیر کننده چرخان(rotary evaporator) تحت خلأ حلال پراکنی شد. این عمل در دمای 40 درجه سانتیگراد به مدت 6 ساعت صورت گرفت (18). وزن عصاره هیدروالکی 8/24 گرم به دست آمد. لذا راندمان عصاره گیری بر حسب فرمول(W/W) انجام شد. وزن عصاره گل گیاه ازگیل ژاپنی تقسیم بر وزن اولیه پودر گل گیاه ضربدر 100 می باشد. طبق این فرمول راندمان عصاره گیری 8/24% شد.
  3-10. نحوه تزریق عصاره
  در ابتدای هر هفته از دوره پژوهش عصاره آنتی اکسیدانی هیدروالکلی گل گیاه ازگیل ژاپنی به میزان، 2میلی­گرم با 20 میلی لیتر آب مقطر ترکیب شده و پس از شیکر کردن، به میزان200 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به صورت صفاقی و در هر هفته 3 بار تزریق می شد. لازم به ذکر است که برای تزریق از سرنگ انسولینی سرجدا (1CC) استفاده می شد. ابتدای هر هفته برای تعیین حجم تزریقی عصاره، همه موش­ها وزن­کشی می شدند. به ازای هر 100گرم از وزن موش­ها یک واحد انسولینی از محلول عصاره با آب مقطر به صورت صفاقی تزریق می گردید. در طول هفته و پس از تزریق، محلول در یخچال نگهداری می­شد.

  مطلب مشابه :  منابع مقاله درباره پیامبر(ص)

 •  

  3-11. محاسبه مختصات و جراحی با دستگاه استریوتاکسی

  3-11-1. دستگاه استریوتاکسی[54] (شکل 3-2):دستگاه استریوتاکسی شامل 2 بخش اصلی است:

  این نوشته در آموزشی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.