دانلود پایان نامه ارشد درمورد پیشرفت تحصیلی دانش آموزان و دانش آموزان دبیرستانی

دانلود پایان نامه

1-برگزاری کلاس‌های آموزش ضمن خدمت برای معلمان، گردهمایی علمی- آموزشی، همایش‌های تخصصی، برگزاری جشنواره‌های الگوی تدریس برتر و جلسات ادواری تخصصی حوزه‌ای و رشته‌ای، تا آنان با روش‌های فناوری اطلاعات (فناوری اطلاعات) و آموزش و پرورش تطبیقی کشورهای پیشرفته آشنا شوند و ترس آنها برای استفاده از رایانه در کلاس درس کاهش یابد و پاسخگوی ضرورت‌های قرن بیست و یکم در عرصه آموزش و پرورش شوند.
2 تشکیل کلاس‌های زبان انگلیسی و رایانه برای معلمان تا بتوانند با رایانه کار کنند و از متون علمی- تربیتی مؤلفان خارجی بهره‌مند شوند و از آخرین دستاوردهای آموزشی و پرورشی و پژوهشی مطلع شوند.

 • ۳– تشکیل کلاس‌های زبان انگلیسی و رایانه برای دانش‌آموزان از دوره ابتدایی با استفاده از بازی‌های رایانه‌ای.
  ۴– تقویت(14) فناوری نوین آموزشی در مدارس و اعطای کارت‌های رایگان اینترنت و ای‌میل به معلمان و شاگردان تا هم نوشته‌های خود را روی وب‌سایت بنویسند و هم مدارس سنتی به مدارس هوشمند تبدیل شوند.
  5 جایگزین کردن سی‌دی‌های آموزشی به جای کتاب‌های درسی و دیکشنری در نظام آموزشی.
  6 برگزاری مسابقات بین معلمان و همچنین بین دانش‌آموزان در زمینه زبان انگلیسی و رایانه.

 • 7 اجباری کردن درس مبانی کامپیوتر و انفورماتیک در دوره‌های تحصیلی راهنمایی و متوسطه به فراخور ظرفیت روانی و فکری دانش‌آموزان.
   ( قنبری زاده ، 1386 : 55 )
  پیشینه تحقیقات داخلی :
  عنوان : کاربرد تاثیر استفاده از فناوری اطلاعات بر اموزش در پیشرفت تحصیلی
  اسم : جلال نیکوکاریان                  سال : 1388
  نتایج :کاربرد فن آوری اطلاعات می تواند تاثیرات مثبت زیر را در رابطه باآموزش موضوعات درسی داشته باشد:
  1-کاهش محدودیت های یاد گیری وتقویت برابری فرصت ها
  2-امکان تسهیل دست یابی همگان به فرصت های یاد گیری با کیفیت خوب وبه بهای مناسب.
  3-امکان از میان برداشته شدن محدودیت های ناشی از زمان یاد گیری (در طول شبانه روز ودر همه ی اوقات سال )،طول یادگیری(طول
   دوره ی تحصیلی)،مکان یاد گیری(یادگیری موثر وسازمان یافته در هر جا می تواند صورت پذیرد)وفاصله میان فراگیر ومنابع یادگیری از جمله معلم.
  4-امکان از میان برداشته شدن محدودیت های ناشی از جنس،نژاد،قومیت،موقعیت اقتصادی-اجتماعی فراگیر،که هر یک از آن ها می تواند در فرآیند یاددهی یاد گیری اختلال ایجاد کند.
  5-امکان از میان برداشته شدن قسمتی از محدودیت های ناشی از معلولیت های جسمی وذهنی در فرآیند یاد گیری.
  6-امکان کاهش هزینه ی دست یابی به اطلاعات نادر وپر هزینه ی مورد نیاز در آموزش های تخصصی ودر پژوهش ها.
  7-ارتقای کیفیت یادگیری ،اعطای مسئولیت یادگیری به خود دانش آموز وبرقراری نظام منسجم وهماهنگ وجامع برای ارایه ی خدمات آموزشی به دانش آموز ،متناسب با نیاز های اودر هر زمان ومکان که او طلب کند.
  8-بیشتر شدن سهم دانش آموز در فرآیند یاد گیری ومشارکت هر چه بیشتر اودر این زمینه که به یاد گیری در سطوح بالاتر می انجامد.
  سعید رضایی‌شریف‌آبادی (1996) در پایان‌نامه‌ی دکترای خود به بررسی «تاثیر کاربرد IT بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان » پرداخته و میزان تاثیر‌‌گذاریIT را بر  یادگیری ، پیشرفت سریع در تحصیل ، بهبود  رفتارهای ارتباطی دانش آموزان  را بررسی کرده است. داده‌های مورد نیاز در چهار مرحله با استفاده از پرسشنامه کتبی و الکترونیکی و همچنین ثبت فعالیت‌های روزانه گردآوری شده است. جامعه‌ی مورد پژوهش ازدانش آموزان دبیرستانی و راهنمایی پسرانه تشکیل شده است. یافته‌های پژوهش نشان می‌دهد که دانش آموزان  به‌طور گسترده از IT برای انجام فعالیت‌های روزانه خود استفاده می‌کنند. آن ها بر این باورند که IT  بر پیشرفت  تحصیلی آنها تاثیر مثبت دارد .
  . عنوان : یادگیری دانش آموزان   با استفاده از فناوری های جدید.
  اسم : فرنوش  فایقی       سال : 1386
  با توجه به تعریف جدید یونسکو از فرد باسواد، مبنی بر ضرورت یادگیری سواد رایانه ای، توجه عمیقتر به محتوای آموزشی و سیستم‌های نوآموزشی امری بدیهی به شمار می‌آید. در این راستا کشورهای گوناگون دنیا بویژه کشورهای پیشرفته تر همچون آمریکا، نیوزلند و دیرزمانی است که توجه خاصی به نقش ابزارهای فن‌آوری اطلاعات در امر آموزش و پرورش داشته‌اند و هزینه قابل توجهی را در امر بکارگیری ابزارهای مناسب در آموزش صرف کرده‌اند.
  برخی از عوامل و دلایل اساسی موردنظر این کشورها به این شرح است:
  هدف 1. همه دانش‌آموزان از مهارتهای لازم سواد اطلاعاتی و رایانه‌ای بهره‌مند گردند.
  هدف 2. برای رقابت موفقیت‌آمیز در عرصه بازارهای جهانی به مهارتهای فناوری اطلاعات نیاز است دلیل اقتصادی)
  این نوشته در آموزشی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.