تحقیق رایگان با موضوع موقعیت جغرافیایی و اسناد و مدارک

دانلود پایان نامه
 •  

 •  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  3- روش شناسی تحقیق و معرفی سایت
  3_1:مقدمه
  با توجه به موقعیت جغرافیایی اصفهان در مرکز فلات ایران و داشتن رودخانه‌ای مانند زاینده رود و مادیهای منشعب از آن که سراسر خاک حاصلخیز این شهر را مشروب می‌کند بی‌جهت نبوده‌است که اصفهان در فلات خشک و کم آب ایران از دورترین ازمنه تاریخی تا این زمان به طراوت و سرسبزی و داشتن باغهای گسترده مشهور بوده‌است. ایجاد این باغها مخصوصاً در دوره‌هایی که اصفهان پایتخت بوده‌است بیشتر مورد توجه قرار گرفته و نویسندگان تاریخ اصفهان از قرن سوم هجری به بعد همواره به این باغها اشاراتی داشته‌اند.(هنرفر. 1383. 35)
  با توجه به آنچه گفته شد مشخص است که سایت مورد نظر شهر اصفهان است اما در این فصل هدف بر آن است تا به روش شناسی تحقیق پرداخته و پس از شناخت کامل شهر اصفهان(شهرشناسی)در نهایت نحوه ی انتخاب و آنالیزسایت مورد نظر، مورد بررسی قرار گیرد.
  3_2:روش شناسی تحقیق
  3_2_1:نوع تحقیق
  کاربردی:هدف از این تحقیقات حل مسایل و مشکلات فراروی جوامع انسانی برای یک زندگی بهتر و با امکانات مناسبتر می باشد.که در اهداف تحقیق به وضوح دیده می شود.
  3_2_2:روش تحقیق
  روش تحقیق پژوهش حاضردر از نوع توصیفی«تطبیقی_تحلیلی»است که با استناد به منابع و مطالعات و اسناد و مدارک مرتبط با تحقیق تلاش دارد تا بتواند در راستای اهداف تحقیق گام بردارد.بر این اساس در این تحقیق از روش های زیر برای حصول نتایج استفاده می شود:
  1_روش توصیفی
  تحقیقات توصیفی شامل مجموعه روش هایی است که هدف آنهاتوصیف کردن شرایط یا پدیده های مورد بررسی است.با این رویکرد با استناد به کتب  به بیان ویژگی ها، شاخصه ها و معیارهای مورد اشاره در توصیف باغ های ایرانی وباز آفرینی باغ ایرانی پرداخته می شود.علاوه بر این با رجوع به سفرنامه های گردشگران خارجی و آثار نویسندگان و شعرای ایرانی، این امکان فراهم می شود تا در رویکردی توصیفی به ساختار، ویژگی ها، مولفه ها و عناصر باغ و پردیس ایرانی اشاره شود تا بتوان به تعمیم نتایج و استخراج معیارهای باغ های ایرانی اصیل که بر انگیخته از مبانی فکری است امکان داد.
  این نوشته در آموزشی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.